Spelverhalen als basis voor zinvolle lees- en schrijfactiviteiten
Steeds meer scholen willen hun taal-leesonderwijs in de groepen 2, 3 en 4 verbeteren en beter laten aansluiten bij het aanbod in de kleutergroepen en bij de betekenissen van de kinderen.
Als een interessante nieuwe stap is er nu naast de cursus ‘Invented spelling’, ook de cursus ‘Echt gemotiveerd (blijven) lezen!’ Tijdens deze cursus leer je hoe kinderen via een inhoudsrijke aanpak van lezen en schrijven gemotiveerd blijven én succes ervaren. Kenmerkend voor deze aanpak is dat de belangstelling voor de inhoud van de tekst voorop staat.
Naast de lijn van je huidige methode kan je deze werkwijze inzetten. Dat betekent dat je weloverwogen keuzes maakt binnen de huidige methode t.a.v. inoefening en verwerking. Voor scholen en leerkrachten die hun aanpak helemaal willen veranderen, kan deze didaktiek ook gehanteerd worden als alternatief voor het volgen van een aanvankelijk leesmethode.
Deze aanpak wordt beschreven in het in 2017 verschenen boek: ‘Lezen en schrijven doe je samen’ (Pompert, 2017). Ook is er in 2018 een film gemaakt over een meertalige groep 3 waarbij deze aanpak concreet wordt en enorm zal inspireren! In de vervolgfilm wordt duidelijk hoe de overgang naar groep 4 wordt gemaakt.
Doelstellingen
Studiebelasting
Volgen van de bijeenkomsten: 12 uur
Lezen van het boek ‘Lezen en schrijven doe je samen’ en literatuur: 6 uur
Reflectie op de praktijkopdrachten: 4.5 uur
Aan te schaffen materialen
Boek: Lezen en schrijven doe je samen, Pompert 2017
Sandra Broers verzorgt de training in het midden en zuiden van het land.
Sigrid Houtsma verzorgt de training in het noorden van het land.
In company training:
Deze cursus is ook te volgen door een onderbouwnetwerk, of door scholen behorend tot een bestuur.
Maatwerk:
Ter verdieping en verbreding van bovengenoemd aanbod biedt Wizz Scholing ook aanvullende bijeenkomsten op maat en individuele groepsbezoeken.
Voor wie:
Deze cursus is bestemd voor leerkrachten van de groepen 2-3 (en 4), onderbouwcoördinatoren, taalcoördinatoren en Intern Begeleiders
Tijdstip en plaats van de masterclass:
Breda (woensdagen van 13:30 – 16:30 uur):
Kosten: € 325,00 per persoon
©2015 Ontwerp: SHERPA grafisch ontwerp
Realisatie: Teqz